پیگ های اسفنجی (Foam Pig)

پیگ اسفنجی

پیگ اسفنجی

پیگ های اسفنجی از مواد Foam پلی یورتان با سِل باز، در دانسیته های از ۲ پوند در هر فوت مکعب تا ۱۰ پوند در هر فوت مکعب بصورت تقریبی (۳۵ کیلوگرم در متر مکعب تا ۱۲۸ کیلوگرم در متر مکعب) و از سایز ۴ تا ۵۶ اینچ تولید می شوند .
این پیگ ها را در صورت نیاز می توان با نوارهای ساینده‌ سیلیکون کارباید ( ورقهای ساینده مخصوص )، برس و یا دیسک های پلی یورتانی مجهز نمود همچنین امکان تعبیه آهنربا یا ردیاب بنا به درخواست متقاضی میسر خواهد بود .
این نوع پیـــگ، به شکل استــوانه ای بوده و می تواند در یک یا دو طرف حالت دماغه ای داشــته باشد و بشکل اسفنجِ ساده و یا با روکشی از ورق های پلی یورتان همراه با نوارهای سـاینده که بطور حلزونی روی پیـــــگ تعبیه شـده است، مورد استفاده قرار گیرد.

موارد مصرف این پیگ ها در زوایای بسته، خطوط لوله‌ چند سایزه، خطوط زیر دریایی، آب و فاضلاب، خطوط صنعتی و پالایشگاهی بوده و برای بالابردن حجم، بالارفتن کیفیت سیال، تنظیم فشار سیال و در عملیات تمیز کردن، خشک کردن و تست هیدرواستاتیک استفاده نمود. این پیگ ها سبک، مقاوم در برابر سایش و پارگی، بسیار انعطاف پذیر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشند .